Starostlivosť o bižutériu

Jeek handmade

Milé moje zákazníčky,

viaceré sa ma pýtate, akým spôsobom sa máte starať o moje výrobky, aby Vám nezmenené vydržali čo najdlhšie. Pripravila som si preto pe Vás pár rád, ktorými ak sa budete riadiť, verím, že si moje náušničky Jeek budete s radosťou dlho užívať :)

Z čoho sú náušničky vyrobené?

Náušnice Jeek vyrábam z dôrazom na kvalitu a pohodlnosť nosenia. Je veľmi dôležité, aby náušničky boli nositeľné, preto sa snažím pri ich výrobe používať odľahčené materiály, ktoré spĺňajú kvalitatívne požiadavky na dlhodobé nosenie. Materiály, ktoré používam sú: akrylové kamene, sklené kamene, bižutérny galvanizovaný kov, lepidlo na báze silikónov textil a kožu.

K poškodeniu bižutérie najčastejšie dochádza pôsobením týchto faktorov:

Mechanické pôsobenie - ide o poškodenia ako je roztrhnutie, pokrivenie, poškodenie oterom, zatrhnutie o vlasy alebo o top či šaty, preto neodporúčam mať bižutériu na sebe pri športe, spánku a rôznych iných aktivitách, kde je zvýšené riziko popísaných poškodení.

Chemické pôsobenie - predovšetkým ide o kovové a plastové časti bižutérie, najčastejšie sa chemicky môžu poškodiť pôsobením kozmetických prípravkov prípadne potom. Neodporúčam preto používať bižutériu napríklad pri návšteve kaderníčky či kozmetičky. Mohlo by to mať za následok vznik zmien na povrchu bižutérie, prípadne skorodovanie.

Fyzikálne vplyvy - tu ide predovšetkým o vlhko, prach, intenzívne teplo - napríklad sauna, alebo styk s vodou, čo je napríklad sprchovanie, morská voda či bazénová voda na kúpalisku. Tieto vplyvy majú za následok skorodovanie alebo zmatnenie povrchu kovových častí bižutérie - takzvané zájdenie.

Z vyššie uvedených vplyvov je dobré zapamätať si:

PRI OBLIEKANÍ SI BIŽUTÉRIU DÁVAME NA SEBA AKO POSLEDNÚ A PRI VYZLIEKANÍ JU DÁVAME ZO SEBA AKO PRVÚ :)

  

AKO BIŽUTÉRIU SKLADOVAŤ?

Bižutériu uchovávame v šperkovniciach, prípadne krabičkách, ktoré bižutériu ochránia pred svetlom a prachom. Samozrejmosťou je izbová teplota a vlhkosť. Pri uskladňovaní viac kusov bižutérie v jednej krabičke môže dôjsť k jej vzájomnému poškriabaniu, čo je nežiadúce, preto odporúčam bižutériu skladovať v samostatných krabičkách, alebo šperkovniciach.

Veľmi trendy sú tiež bižutérne stojany, ktoré ale veľmi neodporúčam práve pre to, že nechránia pred svetlom a prachom. Pôsobenie svetla môže mať za následok vyblednutie intenzívnych farieb bižutérie a prach znižuje lesk a zmatňuje povrch.

 

AKO BIŽUTÉRIU ČISTIŤ?

Predovšetkým bižutériu čistíme veľmi jemne. Jemne ju zbavíme prachu a prípadných nečistôt (najčastejšie make-up alebo pot). Robíme to mäkkou handričkou, odporúčam flanel. Určite nepoužívajte vodu ani žiadnu chémiu, a to ani na ťažko dostupné miesta.

 

Ak by ste k tejto téme mali akékoľvek otázky, neváhajte ma kontaktovať na jeek@jeek.sk

Verím, že pri dodržiavaní mojich rád, správnom nosení, skladovaní a čistení Vám moje výrobky budú robiť radosť čo najdlhšie :)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info